Božetěchova 102a, 612 00 BRNO
+420 601 360 007
Kontaktujte nás

ČCHI-KUNG

Tradiční čínská cvičení, jenž vám dodají energii, odbourají stres a zajistí duševní spokojenost.

Co je to ČCHI-KUNG?

Čchi-kung je CVIČENÍ , LÉK I ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL V JEDNOM

Je to krásná cesta přeměny těla a mysli, kterou získáme zdraví, delší život, velké množství energie a pocit spokojenosti a rovnováhy v životě.

CO VÁM PŘINESE?

 • Získáte lék na běžné problémy - Pomáhá při poruchách imunity a spánku, při nadváze, vysokém tlaku a potížích s oběhovou soustavou, potížích se zažíváním, hormonální nerovnováze, depresích a úzkostech, bolestech kloubů a zad a dalších…
 • Naučíte se efektivně zacházet s energií během dne, mít jí dostatek celý den a nebýt vyčerpaný a unavený
 • Odstraníte efektivně stres
 • Cvičením čchi-kungu se uvolníte,zklidníte, ovládnete svoji mysl
 • Objevíte svůj skutečný potenciál, získáte důvěru v sebe samotný a své schopnosti
 • Cvičit můžete v každém věku a při jakékoli fyzické kondici-přizpůsobí se vašemu zdravotnímu stavu

Původ Čchi-kungu sahá do velmi dávné historie. Prameny uvádějí,že čhi-kung byl znám v Číně již před 3000 lety. Pro sílu metod a velkou účinnost však patřil až do konce 20. století mezi tajné znalosti, což se dnes postupně mění.
Doslova přeloženo znamenají slova ČCHI-KUNG-schopnost pracovat s energií čchi, naší vnitřní silou.

čchi = energie, kung= práce

Co je ČCHI?

ČCHI je naše životní energie, životní síla, která proudí v drahách, meridiánech našeho těla.Meridiány vystupují na povrch těla tzv. akupunkturními body. Pokud proudí v meridiánech bez omezení,je naše tělo v pořádku, zdravé a v harmonii. Pokud je však někde blok, omezení v toku energie, projeví se časem jako nemoc nebo bolest na fyzické úrovni, kterou už vnímáme my a donutí nás jít k lékaři.. Čchi-kung nás naučí vnímat problém dříve, než dojde na fyzickou úroveň a naučí nás blok, omezení odstranit.
-Silná čchi je nezbytná k tomu, aby udržovala všechny buňky lidského těla při životě a aby všechny systémy našeho těla správně fungovaly. -čchi nás vyživuje, ohřívá ( to je naše tělesná teplota) a chrání. Vytváří jakýsi ochranný obal-štít. Čím bude silnější, tím spíš nedostaneme nemoc. Čím více budeme trénovat, tím větší a silnější bude!

Je mnoho druhů stylu Čchi-kungu.My nabízíme výuku zdravotního Čchi-kungu Orel v hnízdě .

Proč vznikl čhi-kung Orel v hnízdě?

Styl zdravotního čhi-kungu Orel v hnízdě je vyjímečný a doposud jedinečný.

Byl vytvořen speciálně pro náš Západní svět. Žijeme jinak,než lidé na Východě. Máme jiné nemoci, jinou stravu,jiné potřeby ,jiné myšlení a styl života .Orel v hnízdě obsahuje všechny tradiční principy čchi-kungu a zároveň respektuje nároky dnešního světa na rychlost a chronický nedostatek času a prostoru. Z tohoto důvodu jsou techniky Orla v hnízdě sestaveny tak, aby přínos jejich cvičení byl maximální i při menším počtu opakování. Během jednoho pohybu se rozproudí a ovlivní více meridiánů najednou. To je velká výhoda oproti ostatním druhům čchi-kungu. Cvičení je tak velmi efektivní a vysoce kvalitní.

Čchi-kung Orel v hnízdě je ucelený systém,který velmi přímočarým a efektivním způsobem nabízí svým studentům prostředky,jak získat zdraví,životní sílu a klid mysli a výrazně tak zkvalitnit svůj život.Je přirozeně na každém ze studentů,jaké cíle hodlají prostřednictvím tohoto stylu realizovat a jak daleko se chtějí po cestě Orla v hnízdě vydat.

Zdravotní Čchi-kung je jedinečný a dokonale vytvořený systém, který nám dává do rukou nástroje na podporu zdraví ,abychom nemuseli stále chodit k lékaři. Naučí nás hospodařit s naší energií a mít ji vždy dostatek a nebýt tak unavení a vyčerpaní .A nakonec nás naučí pochopit, jakým způsobem funguje naše mysl, protože právě ona rozhoduje o tom, jestli jsme v životě šťastní nebo ne. Pochopit a ovládnout naší mysl je největším cílem neboť mysl je zdrojem našeho životního štěstí.

PRŮBĚH CVIČENÍ

Student již od začátku získává účinné nástroje pro práci na svém zdraví, vitalitě a seberozvoji.

Cvičení se skládá vždy ze 3 pilířů

 • POHYBY - trénink těla

  Naučí vás uvolnit se,odstraní bloky a omezení v toku energie,naučí nás lépe vnímat potřeby svého těla a používat jen tolik energie,kolik je potřeba.

 • POSTOJE - trénink energie

  Postoje posilují tělo a zvyšují naši energetickou kapacitu.Naučíte se řídit a ovládat svoji energii a kdykoliv si energii dobít..

 • PRÁCE S MYSLÍ

  Pochopit a ovládnout svoji mysl je cílem v čchi-kungu.

Během jednoho roku se postupně naučíte všechny hlavní techniky čchi-kungu Orla v hnízdě. Dostanete tak do rukou nástroje ,kterými si budete umět pomoci a zlepšit tak své zdraví ,mít dostatek energie či uklidnit svoji mysl, atd.

Každou lekci vás budu postupně učit pohybovou sestavu, její správnou techniku, postojové techniky pro práci s energií ,techniky na práci s myslí a uzdravování vnitřních orgánů, techniky na páteř a mnoho dalších.Po skončení obou pololetí tak budete vyzbrojeni vším,co budete potřebovat,aby jste si uměli pomoci a pak už vše bude záviset jen na vás.

Nabídka lekcí

 • individuální lekce
 • skupinové lekce
 • lekce pro zaměstnance firem a korporací

Cvičení není náročné fyzicky ani na zapamatování, lze jej přizpůsobit i nemocným a hendikepovaným. Mnoho cviků a vyučovaných technik lze nepozorovaně provádět i během pracovního dne, ve stoje, v sedě, nebo při chůzi.

Skupinové lekce

Zahájení 15.9.2020, pro zápis do lekcí je nutné se objednat

Pro koho je kurz určen?
Pro všechny věkové kategorie bez omezení, jde o pomalé statické cvičení.

Co s sebou?
Volné oblečení, tenisky nebo bosí, dobrou náladu 😊

Kdy?
ÚT 7:30-8:30 nebo ČT 17:00-18:00
Lekce probíhají 1x týdně

Kde?
Sál regeneračního centra NÁSKOK Božetěchova 102a Brno 61200 .