Božetěchova 102a, 612 00 BRNO
+420 601 360 007
Kontaktujte nás

FOTOBIOMODULAČNÍ TERAPIE

První pulzní fotobiomodulační terapie v České republice.

BBB
Body Boost Bed

CERTIFIKACE MED S 9001

Je první pulzní fotobiomodulační terapie v České republice s certifikací MED S 9001

Body Boost Bed je medicínsky schválené zařízení příští generace pro léčbu a regeneraci, které se v nadcházejících letech stane nepostradatelnou součástí lékařské a estetické praxe.

Fotobiomodulace je certifikovaná a medicínsky schválená léčba světlem, při které za pomoci intenzivního proudu modrého, červeného a infračerveného záření s optimalizovanou vlnovou délkou dochází ke spuštění regeneračních a hojivých procesů v lidském těle.

Terapie BBB využívá jak světlo viditelné (červené a modré), tak i neviditelné (infračervené), které slouží k aktivaci vlastního regeneračního metabolismu těla na buněčné úrovni.

Jak funguje Body Boost Bed?

Body Boost Bed vyzařuje pulzní světlo určité frekvence a vlnové délky v takzvaném terapeutickém okně. Světlo proniká do samotného nitra buňky, kde se přeměňuje na buněčnou energii ATP a to až 10 násobně. Tuto energii vaše buňky ihned využijí a výsledkem je podstatně rychlejší regenerace tkání (šlachy, svaly, klouby, vazy), extrémně zvýšená tvorba kolagenu, modulace zánětů, výrazný analgetický účinek a v neposlední řadě také velmi pozitivní vliv na psychiku a deprese. Více zde

POUŽÍVANÉ VLNOVÉ DÉLKY

K ošetření využíváme pouze vlnové délky s jasně prokázaným terapeutickým účinkem. Biphasic Dose Response in Low Level Light Therapy

Jednotlivé vlnové délky

Modrá - 470 nm

Modré vlnové délky se zdají být obzvlášť dobré pro zmírnění bolesti. Má na náš organismus povzbuzující účinek, jelikož podporuje vyplavování hormonu kortizolu. Je to také antidepresivum, které vyrovnává mnoho nervových procesů.

Červená – 630 nm

Červené světlo je skvělé pro zmírnění zánětů a zánětlivých stavů. Toto světlo také produkuje melatonin a pomáhá léčit poruchy spánku.

Blízká infračervená – 940 nm

Blízké infračervené světlo je skvělé pro regeneraci hlouběji umístěných struktur, jako jsou šlachy, kosti, chrupavky atd… Proniká do jádra buněk a pomáhá jim se regenerovat.

Infračervené světlo má pozitivní účinky na specifická onemocnění kůže. Je také vhodné k péči o pleť. Má mimořádný účinek při léčbě akné, působí jako prevence při tvorbě vrásek, pomáhá odstranit pigmentové skvrny nebo zpevňuje pokožku. Nesporný účinek má i v léčbě poranění a hojení jizev. Pomáhá také při revmatizmu i artritidě (podporuje krevní oběh), problémech s ledvinami, dně, ischiasu či chřipce. Blahodárný účinek má také při tvorbě bílých krvinek.

ZDRAVÍ

Vliv BBB na zdraví?

Body Boost Bed se namísto potlačení symptomů soustřeďuje na primární příčinu bolesti. Výsledky nedávného výzkumu neurologa C. Normana Shealyho ukázaly, že krátké ozáření specifickými barvami způsobuje prudký nárůst produkce noradrenalinu, serotoninu, beta-endorfinu, melatoninu, oxytocinu, gonadoliberinu, cholinesterázy, růstových hormonů a dalších důležitých hormonů, jakož i řady dalších neuroaktivních enzymů. Bylo také prokázáno, že terapie BBB v červené až téměř infračervené oblasti (630-1 000 nm) urychluje hojení ran, zlepšuje zotavení z ischemického poškození srdce a zmírňuje degeneraci v poškozeném zrakovém nervu.

Jednotlivé účinky...

Terapie v BBB výrazně snižuje oxidační stres:

Oxidační stres je základním iniciátorem většiny chorob a degenerativních stavů. Je také součástí zánětlivé fáze akutních a chronických zranění. Literatura udává, že více než 50% pacientů s vředy, kteří nereagují na žádné známé ošetření, se díky nízké hustotě energie při světelné na této terapii rychle léčí.

Změny krevního tlaku

Reguluje krevní tlak, krevní cukr a obsah kyseliny mléčné v krvi. Zvyšuje metabolickou energii, vytrvalost a odolnost vůči stresu. Optimalizuje schopnost krve transportovat a absorbovat kyslík. Pozitivně působí na sexualitu, potenci a stimulaci produkce endorfinů, které mají přímý vliv na imunitní systém.

Další účinky na zdraví:

 • Snížení zánětlivosti
 • Odstranění bolesti bederní a krční páteře
 • Léčba tenisového a golfového lokte
 • Tlumení bolesti svalů a kostí
 • Léčba artritidy a osteoartrózy tady
 • Zlepšení činnosti štítné žlázy
 • Zkvalitnění spánku
 • Výrazně pomáhá i při boji s depresí a léčbě úzkostí

SPORT

Nejen rehabilitace špičkových sportovců...

Zařízení je medicínsky schválené pro léčbu a regeneraci špičkových sportovců ve sportovním lékařství a rehabilitačních programech. lde zásadně napomáhá zotavení. Neocenitelný účinek BBB je prokázán v rehabilitačních centrech, kde urychluje návrat k atletickým sportům nebo funkční činnosti.

Použitá technologie.

Při terapii BBB používáme jak viditelné světlo (červené a modré), tak i světlo neviditelné (infračervené) při vysokých frekvencích pro aktivaci vlastního regeneračního metabolismu těla na buněčné úrovni.

Prospěšná hlavně v těchto oblastech

 • Podporuje hojení (šlachy, vazy, chrupavky
 • Zvyšuje výkon při sportu
 • Odstraňuje kyselinu mléčnou/vytváří silnou a rychlou regeneraci po sportovním výkonu
 • Markantně zvyšuje výdrž sportovce
 • Zlepšuje koncentraci
 • Zajišťuje obnovu a podporuje optimální hladinu testosteronu
 • Výrazně snižuje úrovně hladiny krevního laktátu, kreatinkinázy a C-reaktivních proteinů
 • Odstraňuje bolesti po sportovním výkonu a při zranění
 • Tkáně dostávají více kyslíku a dalších živin důležitých pro hojení
 • Detoxikuje a zlepšuje spánek

DERMATOLOGIE

Vliv BBB na pokožku?

BBB zvyšuje produkci kolagenu a elastinu. Ty jsou produkovány v buňkách nazývaných fibroblasty. Uvnitř těchto buněk se nachází menší buněčná struktura nazývaná mitochondrie. A právě mitochondrie jsou zodpovědné za přeměnu živin na energetický nosič, vědecky známý jako adenosintrifosfát (ATP). ATP podporuje činnost buněk tím, že jim dává potřebnou energii k vykonávání jejich práce. To je důvod, proč jsou mitochondrie často označovány jako „elektrárny“ buněk. Body Boost Bed vysílá paprsky světla do vazivových buněk (fibroblastů), které následkem toho vybudí mitochondrie k produkci, v některých případech až desetinásobku. Tím je podpořena činnost buněk, díky čemuž dochází k větší produkci tolik potřebného kolagenu a elastinu. Díky kolagenu dochází k vyplnění jemných linií a vrásek, zatímco elastin pomáhá zpevňovat povadlou kůži. Výsledky jsou okamžitě viditelné a celkově patrné.

Jednotlivé účinky...

Kolagen

Po prvním ošetření je pokožka pevnější a napnutější, linky a vrásky jsou vyplněné a vyhlazené. Při pravidelném používání se díky zvýšené produkci kolagenu, elastinu a ATP celkově zlepšuje elasticita a pevnost, pigmentace, rosacea, zarudnutí a snižuje se zánětlivost.

Akné

Díky antibakteriálnímu účinku se rychle zlepšuje akné a jizvy, poškozená a mastná pleť. Dochází ke zmírnění otoků očí a tmavých kruhů pod nimi.

Ekzém a lupénka

U kůže trpící psoriázou, ekzémem a dermatitidou je dosahováno skvělých výsledků.

Celulitida a strie

Estetické výsledky jsou patrné na celém těle. Strie jsou méně viditelné, pokožka je napnutá a tónovaná, dochází k redukci celulitidy a zvyšuje se svalový tonus.

Další efekty...

 • Eliminuje popáleniny
 • Nahrazuje lymfatickou drenáž
 • Výrazně snižuje proces stárnutí
 • Odstraňuje nepravidelnou pigmentaci

LÉČBA POSTCOVIDOVÉHO SYNDROMU

Naše terapie má kladné účinky i na léčbu postcovidových syndromů jako takových, jelikož výrazně urychluje regeneraci postižené plicní tkáně. Lze také pozorovat kladné účinky v oblastech uvedených níže.

Lze pozorovat následující zlepšení

 • Bohatší okysličení tkání
 • Snížení zánětlivosti
 • Zvýšená kvalita spánku
 • Pomáhá snížit deprese
 • Ulevuje od bolesti
BBB
Body boost bed

Fotobiomodulační terapii na přístroji Body Boost Bed si můžete zarezervovat na čísle...

+420 601 360 007