Božetěchova 102a, 612 00 BRNO
+420 601 360 007
Kontaktujte nás

MÁTE NĚJAKÉ OTÁZKY?

Známe odpověď! Jestliže máte jakékoliv dotazy ohledně terapií, můžete naleznout odpovědi v následující sekci nebo nás kontaktovat!

ČASTÉ OTÁZKY K FOTOBIOMODULAČNÍ TERAPII

Jak dlouho terapie trvá?

Délka trvání terapie BBB je 25 minut.

Kolik sezení je doporučováno?

Pokud chcete získat odpověď na otázku, jak často je potřeba fototerapii aplikovat, je třeba si nejprve ujasnit, čeho chcete pomocí fototerapie dosáhnout a jaký je váš současný zdravotní stav. Obecně platí, že akutní poranění (vyvrtnutí, oděrky apod.), může fototerapie zlepšit velmi rychle, evidentní zlepšení se často vyskytují po 2-5 aplikacích. Dlouhodobé a chronické stavy mohou vyžadovat pro kladné výsledky až 10 léčebných postupů.

Za jak dlouho uvidím výsledky?

Někteří klienti si již po první terapii všimnou okamžitého zlepšení pleti, přísunu energie, uvolnění napětí ve svalech a celkového zklidnění. Větší efekt však obvykle přichází po třech a více terapiích.

V jakých časových intervalech je vhodné terapii aplikovat?

Většina klientů absolvuje fototerapie 2-3× týdně, může být i 5× týdně a to tak dlouho, dokud nejsou splněny stanovené cíle. Když je dosaženo požadovaného zlepšení, sníží se četnost fototerapie na 1-2 aplikace týdně. Pří této intenzitě dochází k udržování pozitivních procesů. Pro sportovce s velkou zátěží se doporučuje aplikovat fototerapii přibližně 3-5 krát týdně pro optimální zotavení a regeneraci.

Jak se mám na terapii obléct?

Pro lepší účinky fototerapie platí, že čím více světla se dotýká vaší pokožky, tím účinnější léčba je. Ideálně tedy ve spodním prádle. I když je nízkoúrovňové světlo používané na fototerapii výrazně bezpečnější než tradiční lasery, měla by být během aplikace terapie vždy používána vhodná ochrana očí, kterou vám poskytneme.

A kdy na terapii nemohu?

Na terapii se nedoporučuje chodit, pokud máte nějaký z následujících příznaků...

Kontraindikace

  • Těhotenství
  • Epilepsie
  • Aktivní rakovinové léze
  • Užívání fotosenzitivních léků